KĀ RADOŠI VEIDOT BIZNESA IDEJAS

Šajā mācību gadā 9.-12. klašu skolēniem sadarbībā ar Riga Business School ir paredzētas vairākas karjeras izglītības darbnīcas.

3. oktobrī notika pirmā nodarbība „Radošums uzņēmējdarbībā”. Katrs skolēns internetā izvēlējās sev „mīļu” bildi. Trīs līdz piecu skolēnu komandās vienojās par vienu no attēliem. Tad ar vienu vai diviem vārdiem , kas izteica sajūtas, to aprakstīja. Katrai asociācijai pieliekot klāt darbības veidu, visu sagrupēja un izveidoja biznesa ideju.

Piemēram, viena grupa izvēlējās bildi, kurā liels krāvums ar naudas banknotēm. Sanāca vairākas idejas: no patentētas zilās krāsas ražot 3D printerus un citu kantainu tehniku vai tūrisma firma piedāvā nakts klubā iebūvētu atrakciju parku. Cita grupa tika līdz suņu operai, bet vēl cita piedāvāja ideju ātrās ģenerēšanas pakalpojumus un iespēju uzlādēt mobilo ierīci, klausoties mūziku.

Kādam nepatika, ka patstāvīgi jāizdomā biznesa ideja un ka nebija noteikumu pareizi vai nepareizi.

Kopumā visiem izdevās prezentēt savas idejas.

9.a,b klase