Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

 SKOLAS  DZĪVE no 2007./2008. mācību gada

Notikumi 2017./2018. mācību gadā

Skolas avīze "Klasika Times" Nr. 39, maijs 2018

Šis gads bija pārbaudījumiem bagāts: notikumi, saspringta gatavošanās, pārdzīvojumi, iespaidi, braucieni, tikšanās ar veciem un jauniem draugiem un sadarbības partneriem. Šis bija gan 25 gadu jubilejas, gan skolas akreditācijas gads! Dzīves laikā paspējam šķērsot daudz robežu, tajā skaitā arī dažādu vecumu robežas. Kādam tās kļūst par nepārvaramu šķērsli, mums - robežšķirtne, pakāpiens, kas atdala vienu posmu no cita un palīdz pakāpties augstāk, lai sasniegtu mērķi. Katra skolas jubileja ir savdabīgs attīstības un pilnveidošanās spēju, aktivitātes un pieredzes kritērijs.

30 . maijsLasīt vairāk

Skolas 25 gadu jubilejas pasākums

Skola ir mana projektu istaba, mana eksperimentu laboratorija. Skola ir vieta, kur apgūt jaunas valodas un izprast tautu kultūras. Skolā mēs attīstām savus talantus un skolotāji īsteno savas profesionālās prasmes. Privātā vidusskola “Klasika” ir gan Rīgas, Latvijas, gan Eiropas skolu kopienas dalībniece. Dalība izglītības jomu komunikācijā, sadarbībā, pieredzes apmaiņā nodrošinājusi mums iespēju kļūt par visaizraujošākās mācību kopienas Eiropā sastāvdaļu.

17 . maijsLasīt vairāk

“Īpaša grāmata īpašā plauktā”

Mūsu skola „Klasika” šogad svin 25 gadu jubileju. Svētku svinības notiks 2018. gada 15.maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā - Gaismas pilī, Latvijas lielākajā grāmatu krātuvē. Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektā “Īpaša grāmata īpašā plauktā” ikviens ir aicināts piedalīties Gaismas pils satura veidošanā, dāvinot bibliotēkai grāmatu ar īpašu stāstu, kas sasniegs arī nākamās paaudzes.

4 . maijsLasīt vairāk

Eiropas Komisija Rīgā apbalvo eTwinning Eiropas balvas ieguvējus – privātās vidusskolas “Klasika” projekta “ICT World 2017” komandu

Šī gada 11. aprīlī Rīgā, privātajā vidusskolā “Klasika” notika apbalvošanas ceremonija, kurā Eiropas Komisijas pārstāve Sesila Le Klerka (Cecile Le Clercq, Izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras ĢD) kopā ar Rīgas domes, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāvjiem apbalvoja privātās vidusskola “Klasika” īstenotā eTwinning sadarbības projekta “ICT World 2017” skolotājus un skolēnus.

15 . aprīlisLasīt vairāk

Skolēni pēta A. Naumova darbus LNMM

2018. gada 4. aprīlī 7.a, 9.a, 11.a un 12.a klases skolēni apmeklēja Alekseja Naumova darbu izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Izstāde īpaša tāpēc, ka tajā skatāmi gan agrīni mākslinieka darbi, gan gleznas no privātkolekcijām, kas līdz šim plašāk nav bijušas skatāmas.

4 . aprīlisLasīt vairāk

Lepojamies ar sasniegumiem sportā Kalnu slēpošanas sacensībās Latvijas skolu ziemas olimpiskajā festivālā

Meitenes 34 dalībnieku konkurencē ierindojās 10. un 16. vietā, bet zēni 35 dalībnieku konkurencē 8. un 19. vietā

8 . martsLasīt vairāk

Privātā vidusskola Klasika piedalās starptautiskā OECD izglītības pētījumā

Skola piedalās OECD organizācijas Starptautiskajā mācību vides pētījumā TALIS 2018, kurā tiks iegūta informācija par skolotājiem, mācīšanu un skolotāju ietekmi uz skolēnu mācīšanos starptautiskā un nacionālā mērogā.

7 . martsLasīt vairāk

1. un 2. martā norisinājās Vidzemes priekšpilsētas 4. un 3. klašu skolēnu "Matemātiskā daudzcīņa"

Matemātiskā domāšana izpaužas atšķirīgi skaitļošanas, loģisko, ģeometrisko un teksta uzdevumu risinājumos.

3 . martsLasīt vairāk

Drošāks internets sākas ar tevi!

Jau 15. gadu pēc kārtas 2018. gada 6. februārī Latvijā tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”.

27 . februārisLasīt vairāk

"Masļeņica" - atvadas no ziemas

Ar labu noskaņojumu un jautrību, ar svētku rituāliem un interesantām rotaļām, šogad svinējām "Masļeņicu", pavadot ziemu, kura šogad nemaz negrib atkāpties, dodot vietu ilgi gaidītajam pavasarim.

21 . februārisLasīt vairāk

Intelektuālā spēle "Kas? Kur? Kad?", 2. etaps "Grāmatas, kuras vēsta par labestību"

Spēles erudīts: 12. klases skolniece Yurachkovskaya Elizaveta. Uzvarētāju komandas: 5.-7. klašu grupā - 6.b klase, 8. - 12. klašu grupā - 11.a, 12.a klases komanda

15 . februārisLasīt vairāk

Skolēnu Padome aicina iesaistīties - 14. februāris – Valentīna diena

Paša veidotu Valentīna dienas apsveikuma kartīšu konkurss, Valentīna dienas kartīšu izstāde, konkurss par skaisti un interesanti Valentīna dienas noskaņās noformētu klases kabinetu un Valentīna dienas pasts.

13 . februārisLasīt vairāk

Vecāko klašu skolēni mācību pasākumu ietvaros iepazīstas ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra darbu

08.02.2018. vecāko klašu skolēni kopā ar ekonomikas skolotājiem apmeklēja Patērētāju tiesību aizsardzības centru.

12 . februārisLasīt vairāk

Projekta "ICT WORLD" ietvaros tās dalībnieki Somijā

Laika posmā 05.02. - 11.02.2018. mūsu skolas skolēni un skolotāji projekta "ICT WORLD" ietvaros uzturas Somijā

11 . februārisLasīt vairāk

Intelektuālais maratons "Progresa saknes tradīcijās"

01.02.2018. norisinājās ikgadēji skolas organizēts Intelektuālais maratons 2018 ar 5. - 12. klašu skolēnu dalībniekiem no vairākām Latvijas skolām. Šī gada maratona tēma "Progresa saknes tradīcijās".

4 . februārisLasīt vairāk

Projekta “ICT WORLD” dalībnieki turpina apgūt jaunas tehnoloģijas

Nu jau otru sestdienu (27.01.2018.) pēc kārtas projekta “ICT WORLD” dalībnieki turpina apgūt jaunas tehnoloģijas un šoreiz iepazinās ar programmu ARDUĪNO.

30 . janvārisLasīt vairāk

Latvijas simtgades gadu sagaidot

Sagaidot 2018. – Latvijas simtgades gadu, 9.a klases skolēni veidoja Jaungada apsveikumus savai valstij un Latvijas vērtību karti.

29 . decembrisLasīt vairāk

Skolas avīzes "KLASIKA TIMES" 2017. gada decembra Nr. 37 izlaidums

Decembris pagāja brīnuma gaidās. Gan bērni, gan pieaugušie, satiekoties pasakā, uz mirkli aizmirsa ikdienas darbus un ļāvās sapnim par Lielo Brīnumu, kas ir iespējams tikai gadu mijā.

25 . decembrisLasīt vairāk

Ziemassvētku ceļojums „Uz Laimīgo zemi”

Skolas skaisti rotātajā zālē 21. decembra pievakarē pulcējās mūsu skolēnu piederīgie, draugi, skolotāji un paši skolēni – iestudējuma aktieri.

25 . decembrisLasīt vairāk

Ziemasvētku noskaņu laiks

Skolēnu pašpārvalde, turpinot ikgadējo tradīciju, arī šogad aicināja skolēnus svētku noskaņās izrotāt gan klases telpas, gan kabinetu durvis. Tā skolas gaiteņos izauga neparasta eglīšu galerija.

24 . decembrisLasīt vairāk

7.a klases skolēni 22. decembrī liecības ar 2017./2018. mācību gada 1. semestra vērtējumiem saņēma Latvijas Universitātes Bibliotēkā Kalpaka bulvārī.

Latvijas Universitātes Bibliotēka Kalpaka bulvārī pēc renovācijas (2012. gada marts - 2013. gada janvāris) darbojas kā informacionāls atbalsts pētniecībai LU humanitāro un sociālo zinātņu pētniecības institūtiem.

22 . decembrisLasīt vairāk

Zinātnes centra "ZINOO Rīga" nodarbības skolā 7.a, 7.b, 8.a, 9.a, 9.b klasēm

Projekta dalībniekiem tika dāvāta lieliska iespēja piedalīties Zinātnes centra “ZINOO Rīga” organizētās nodarbībās “Nosēšanās uz citas planētas” un “Prāta ilūzija”.

22 . novembrisLasīt vairāk

18. novembra svinības skolā

Aplido, apceļo, apmīļo Latviju! Tāpat kā mūsu valstī, arī mūsu skolā Patriotisma nedēļa novembrī norisinājās īpašā gaisotnē – jūtams Latvijas lielās jubilejas tuvums. Šo nedēļu raksturo daudzveidīgas skolēnu aktivitātes, izzinot Latvijas dabu, cilvēkus, vēsturi, kultūru.

17 . novembrisLasīt vairāk

Mārtiņdienu tirgus skolā

10.11.2017 skolas telpas pieskandināja Mārtiņdienas gadatirgus. Kā jau kārtīgā tirgū, bija gan pārdevēji, gan pircēji, Tirgus apmeklētāji varēja izvēlēties gan gardumus, gan mājražotāju darinājumus.

10 . novembrisLasīt vairāk

Halloween

31. oktobrī skolā tika organizēta Visu svēto diena, kad cilvēki (galvenokārt bērni) pārģērbjas un staigā pa mājām, prasot saldumus.

31 . oktobrisLasīt vairāk

Skolotāju dienas svinības skolā

Vissirsnīgākie skolēnu sveicieni Skolotāju dienā un svētku koncerts “Skolotājs… Diagnoze vai profesija – Kā nu katrs grib… Bet viegli nav Kalpam būt un valdniekam… Patiesību teikt un atklāt melus… Viegli nav Slēpt asaras un smaidīt pretī…” (M. Bikovska)

27 . septembrisLasīt vairāk

Skolas pētnieciskās dienas «α, β…» 06.-08.09.2017.

Uzdevumi: 1. Pilnveidot skolēnu pētnieciskās darbības prasmes, analizējot un novērtējot iegūto informāciju. 2. Aktualizēt vides, karjeras un drošības aspektu nozīmi sabiedrības attīstībā un praktiskajā dzīvē. 3. Aktivizēt skolēnu radošo un izzinošo iniciatīvu. 4. Veicināt mūsdienu kompetenču attīstību.

8 . septembrisLasīt vairāk

1. septembris – Zinību diena!

’’Tu esi jauna, skola, jo jauni jūtamies mēs, Un zinību alkas vienmēr slinkumu uzvarēt spēs. Ik gadu ar cerībām sirdī ver durvis pirmklasnieks, Tam rokās smaržo ziedi, un acīs mirdz izbrīna prieks.” (L. Apšeniece “Es nāku no bērnības”)

1 . septembrisLasīt vairāk