Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

PAGARINĀTĀ DIENAS GRUPA

 Pagarinātās dienas grupā privātajā vidusskolā „Klasika”:

1) ir iespēja skolēniem sadarboties ar zinošiem skolotājiem, veikt mājasdarbus, iesaistīties dažādās interešu izglītības nodarbībās.

2) ir iespēja skolēniem pilnveidot savas prasmes, risinot matemātikas uzdevumus, attīstot pareizrakstības un daiļrunāšanas iemaņas.

3) iespēja skolēniem veidot izpratni par veselīgu dienas režīmu, piedaloties gan radošās, gan sportiskās aktivitātēs.

Projekts “Manas bērnības pasaule”

 Projekta “Manas bērnības pasaule” ietvaros lasām Nikas stāstu.

“Es atbraucu uz Latviju 2017. gada 31. jūlijā no Ukrainas, Kijevas. Sākumā man viss te likās svešs un nezināms. Pakāpeniski es iepazinos ar Rīgu un man ļoti iepatikās Vecpilsēta ar tās vecām mājām, torņiem, vecā cietokšņa mūri. Tad mēs kopā ar ģimeni sākām ceļot. Tā es ieraudzīju Siguldu, Jelgavu, Cēsis, Liepāju, Jūrmalu. Latvija kļuva man vēl tuvāka. Latvija ir mana otrā dzimtene!”

 Pavasaris 2019! Brīvlaiks!

Ziema iet prom, un atliek tikai sagaidīt siltumu un saulaino laiciņu. Mums tas ir īpaši svarīgi, jo bērni no pagarinātās dienas grupas savu dienu pēc stundām sāk ar pastaigām, kuras pārvēršas par lielisku laika pavadīšanu! Apgūstam jaunas spēles un atceramies vecāku, vectēvu un  vecmāmiņu mīļākās spēles, piemēram,  paslēpes,  ķerenes, “Kazaki razboiņiki”.

Mūsu ikdiena vairs nav iedomājama bez Latvijā populārās spēles – kendamas. Un tas nav tikai vaļasprieks! Katru dienu “sportisti” trenējās skolas pagalmā un pat piedalījās sacensībās.

 Skolēni sacentās divās grupās -  Juniori  bumbiņas uzmešanā un Profesionāļi  triku izpildīšanā. Un, protams, pēc sacensībām sekoja arī uzvarētāju apbalvošana!

“Junioru” grupā:

  1. vieta Ratmirs (2.a)
  2. vieta Edvards (2.a)
  3. vieta Nikolas (4.b)

“Profesionāļu” grupā:

  1. vieta Tomass (3.a)
  2. vieta Daniils (3.b)
  3. vieta Artēmijs (1.b)

 Ar nepacietību gaidīsim pavasari un nākamās sacensības!

Pagarinātās dienas grupas skolēniem un skolotājai ir lieliska tradīcija!

1.a un 2.a klašu pagarinātās dienas grupas skolēniem un skolotājai ir lieliska tradīcija! Pēdējā ceturkšņa dienā pirms brīvlaika iepriecināt sevi ar kopīgu pasākumu vai ekskursiju.

Pagājušajā gadā tika rīkotas „Priekdienas”, kad visi kopā spēlējām spēles, našķojāmies un pats galvenais labi pavadījām laiku kopā, iejūtoties dažādos tēlos - princesēs, pirātos vai vienkārši uzvelkot savu mīļāko kleitu vai kostīmu.

Šogad rudenī devāmies uz Ilūziju muzeju „Cosmos”. Tā ir interaktīva un atraktīva vieta, kur interesanti pavadījām laiku. Tā bija aizraujoša ilūziju pasaule, kas mūs pārsteidza ļaujot piedzīvot jaunus iespaidus. Īpaši skolēniem patika spoguļu istaba, kas nebeidza pārsteigt izejot to vēl un vēl. Īpaša sajūta bija atrasties kosmosa istabā, kur neticami ātri paiet laiks. Tajā ieejot, mūs pārņēma nereāla sajūta, kad apkārtējā vide un pasaule šķiet kaut kur tālu prom.

 Pirms pavasara brīvlaika devāmies uz Motormuzeju, kur mums bija sarunāta interesanta ekskursija. Liels paldies mūsu ekskursijas vadītājam par aizraujošu un interesantu stāstījumu. Mēs uzzinājām kā radās pirmie automobīļi, kas bija ļoti līdzīgi zirga karietēm.

Mums tika dota iespēja gida pavadībā iepazīt muzeja seno spēkratu stāstus un ekspozīciju , pievēršot uzmanību būtiskākajām Latvijas un pasaules autobūves pērlēm. Ekskursijā ne tikai bija iespēja iepazīties ar muzeja unikālajiem spēkratiem, bet arī ar dažādām multimediju aktivitātēm, kas skolēniem šķita ļoti interesanti un aizraujoši.

Īpašs lepnums mums ir par Žannas vectētiņu, kurš ir piedalījies seno spēkratu restaurēšanā!

Svecīšu zīmējums

2.a klasei Latvija ir mīļa! 17. novembris bija īpašs. Sākot ar brīnišķīgu svētku koncertu un beidzot ar kopīgu apsveikumu Latvijai. Gatavojām svecīšu zīmējumu mūsu mīļajai Latvijai. Kopā darbojoties ar svecītēm tapa skaists Latvijas karogs, kas bija veltījums Latvijas  99. gadadienai. Mums šķiet, ka Latvijas skaistums un burvība ir atspoguļota Pētera Brūvera dzejolī:

Dziesma par pasaules skaistumu

Cik pasaule šī ir skaista
šīs pļavas upes un mežs
un smilgu iesārtās skaras
ko iešūpo vakara vējš

…”