Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

Skolēnu rudens ekskursijas

Neskatoties uz grūtībām un sarežģītajiem apstākļiem, ko rada Covid-19 klātbūtne Latvijā, vidusskolas “Klasika” skolēni kopā ar klašu audzinātājiem arī šajā gadā devās izglītojošās un iedvesmojošās ekskursijās. Braucieni notika septembra nogalē, kad rudens lutināja ar siltām un saulainām dienām. 1. līdz 9. klašu skolēni devās vienas dienas ekskursijā, savukārt vidusskolēni baudīja piedzīvojumus divu dienu garumā.

1. līdz 4. klašu skolēni devās uz Tukumu, kur “Salmu muzejā” ne tikai aplūkoja no salmiem darinātas figūras – rūķus, raganas, dažādus zvērus un putnus, bet arī paši izmēģināja salmu pīšanas mākslu, darinot skaistas sēnes. Tālāk ceļš mazos skolēnus veda uz Šlokenbekas muižu, kur bija iespēja izmēģināt spēkus loku šaušanā, koka ķegļu ripināšanā, domino spēlē un dažādās veiklības atrakcijās. Īpašu interesi bērnos izraisīja pie muižas vārtiem sastaptais kailgliemezis, ko visi gribēja apskatīt tuvumā!

5. līdz 6. klašu skolēni rītu sāka ar ciemošanos Siguldas tauriņu mājā. Šeit varēja apskatīt eksotiskus un krāšņus tropu tauriņus no tālajiem džungļiem, pavisam citiem klimatiskajiem apstākļiem. Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tauriņi apžilbināja ar krāsu košumu, visdažādākajos rakstos izrakstīto spārnu daudzveidību un aizrautīgo, vieglo lidojumu!

Vēlāk fiziskās aktivitātes baudīja Siguldas  “Piedzīvojumu parkā - Tarzāns”. Skolēniem bija iespēja iziet kokos izvietotas škērsļu trases. Alternatīva šķēršļu trasei bija šaušana ar loku un citas atrakcijas. Pēc pusdienām “Ieriķu dzirnavās” visi devās nelielā pastaigā pa Cēsīm, apskatot arī Cēsu viduslaiku pili, kur pils kalpotāja pavadībā varēja izstaigāt pils dārzu, atklāt pils apveidus esot iekšpagalmā, kā arī, sajūtot seno auru, uzkāpt Rietumu tornī un nokāpt vecajā cietumā. 

Arī 7. līdz 9. klašu skolēni devās uz Vidzemi, lai apskatītu Cēsu viduslaiku pili un Āraišu ezerpili. Tāpat skolēni un skolotāji izstaigāja Cīrulīšu dabas taku, kas atklāj Gaujas upes un apkārtējās dabas attīstības vēsturi, ļauj iepazīt dabas vērtības, biotopus, Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītās augu sugas, koka arhitektūru un kultūrainavu. Ekskursijas noslēgumā skolēni apciemoja briežus safari parkā “More”, kas ir savvaļas dzīvnieku dārzs, kur 170 ha lielā teritorijā tiek audzēti staltbrieži, dambrieži un baltie staltbrieži, pavisam kopā ap 500 dzīvnieki. 

Visplašāko ekskursiju piedzīvoja 10. līdz 12. klašu skolēni, jo viņi iecerēto maršrutu īstenoja divu dienu garumā. Pirmajā dienā skolēni devās uz Stendes pētniecības centru, kur varēja iepazīties ar laboratorijas darbu, apskatīt izmēģinājumu laukus, kā arī nobaudīt veselīgus kārumus, piemēram, popkornu, kas gatavots no kviešu graudiem. Nonākot Ventspilī, ar mazbanīti devās uz Piejūras muzeju, arī apskatīja Livonijas ordeņa pili. Savukārt vakarā izbrauca ar kuģīti, lai apskatītu Dienvidu molu. Nākamajā dienā pēc nakšņošanas “Piejūras kempingā” skolēni ar jauniem spēkiem devās uz Ventspils Starptautisko radioastranomijas centru, izstaigāja Irbenes teritoriju un devās pārgājienā pa pazemes tuneli. Noslēgumā skolēni baudīja dabas skaistumu Kolkas ragā, kā arī uzkāpa tur esošajā skatu tornī. 

Atpakaļ