Skolēnu mācību uzņēmums „BBB”

Starptautiskajā SMU gadatirgū.

No 30. marta līdz 1.aprīlim biznesa izglītības biedrība „Junior Achievement Latvija” jau septīto gadu organizēja SMU festivālu. Tajā piedalījās arī mūsu skolas 11.a klases skolēnu mācību uzņēmuma „BBB” dalībnieki ar savu produktu – „Rīgas ābeces” komplektu.

Šogad festivāla ietvaros notiekošajā SMU gadatirgū piedalījās 11 valstu labākie 59 skolēnu uzņēmumi no Beļģijas, Bulgārijas, Holandes, Norvēģijas, Izraēlas, krievijas, Lietuvas, Somijas, Spānijas, Turcijas, Zviedrijas un, protams, Latvijas.

Gatavojoties atbildīgajam pasākumam, tika domāts par stenda noformējumu, kuram plakātu zīmēja Ligita. Produkta reklāmas nolūkos Gvido un Artūrs iejutās Rīgas ābeces varoņu tēlos. Skolēni bija papildinājuši savu „Rīgas ābeces” komplektu ar disku, kurā ierunāts ābeces saturs latviešu un angļu valodās, lai cittautieši, kuri apgūst latviešu valodu, varētu dzirdēt arī tās pareizu izrunu un saprast saturu. Tekstu ierunāja paši skolēni – Ligita un Gvido. Par iespēju to paveikt īsā laikā un sniegto atbalstu skolēni pateicas klasesbiedrenei Ingai Malvīnei un viņas draugiem, kas atvēlēja savu ierakstu studiju.

Pirmajā festivāla dienā skolēniem bija nodarbības, kurās notika treniņi komandas veidošanā un uzņēmējkompetenču pilnveidošanā. Tā bija lieliska iespēja kontaktēties ar dažādu tautību un kultūru jauniešiem, gūt pieredzi - tā aktivitātes novērtēja Armands un Artūrs. Vakarā visi festivāla dalībnieki baudīja kultūras programmu Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunatvērtajā kafejnīcā.

31.martā notika SMU gadatirgus tirdzniecības centrā „Rīga Plaza”. SMU vērtēšanu veica biznesa profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā bija pārstāvēta Swedbanka, Hansaworld, Microsoft Latvia, Glimsted un partneri, Latvijas Valsts Meži, LDDK, LTRK, Banku augstskola, Biznesa augstskola Turība, Latvijas mediji u.c. Vērtēšana notika sešās nominācijās.

Vakarā dalībnieki pulcējās festivāla apbalvošanas ceremonijā, ko papildināja vakariņas un atpūtas pasākums.

Šajā gadatirgū mūsu skolas SMU „”BBB” tika izvirzīts labāko trijniekā nominācijā Sociāli atbildīgs bizness. Tas ir liels panākums, ņemot vērā, ka konkurenti bija labākie SMU no tik daudzām valstīm. Tomēr „BBB” cīņā par 1.vietu apsteidza SMU no Zviedrijas.

Apsveicam Ligitu, Armandu, Gvido un Artūru par paveikto darbu un veiksmīgo startu! Liels paldies gan skolēnu vecākiem par nenogurstošo atbalstu, īpaši Ligitas un Gvido vecākiem, gan skolotājai Jolantai Lankovskai – par pacietīgi un rūpīgi vadīto skolēnu darbu.

(Attēlu autors – Junior Achievement Latvija)