Skolēni izstādē izvēlas savus laureātus

29. martā LNNM mūsu skolas 8.a, 10.a un 11.a klases skolēni apmeklēja Purvīša balvas laureātu izstādi, lai izvērtētu, kuram no astoņiem darbiem viņi gribētu piešķirt balvu.

Vispirms bija vēlme noklausīties Purvīša balvas ieguvēja Kristapa Pētersona veidoto kolāžu „Dievzemīte I” – kompozīciju, kurā skan vārds „Dievs”, ierakstīts no 184 Dziesmu svētkos dziedātu dziesmu fragmentiem. Nenoliedzami, projekts šķita interesants, tomēr skolēni drīz devās savu laureātu meklējumos – aplūkot, saprast, izvērtēt citu mākslinieku darbus.

Uzmanību saistīja vairāki darbi – gan I. Drulles darbs „Manai Dzimtenei”, veltīts izzūdošajām lauku sētām, gan „Vingrinājumi” – veltījums sportistiem, citi projekti.

Izrādījās, ka skolēni nespēs vienoties par vienu laureātu, tāpēc puiši vienojās par savu izvēli – A. Jākobsona „Dark Matter” – melnbaltu dabas ainavu un ģeometrisku figūru sapludinājumu darbos, kuru centrā – mašīneļļas baseins. Izvēli noteica atturīgā toņu gamma, darba interpretāciju daudzveidība.

Meitenes izvēlējās iespaidīgo V. Johansona darbu „Slāpes” – milzīgā ekrānā skatāmo vētrā bangojošu jūru, to papildina skaņu ieraksts, kas ļauj justies dabas stihijas varā. Pie šī darba visi skolēni uzkavējās visilgāk – šķiet, izjūtama dabas varenība nevienu neatstāj vienaldzīgu.

Muzejstundas noslēgumā skolēni nobalsoja par Skatītāju balvu, tā atbalstot savus izraudzītos autorus. Izvērtējot izstādes iespaidus, skolēni atzina, ka mūsdienu māksla savās izpausmēs ir ļoti atšķirīga no tradicionālās mākslas, kuru pašlaik iepazīst mācību stundās, bet tā ir pārsteidzoša un daudzveidīga.