Projekta “ICT World” darbs Pētniecisko dienu – 2017 ietvaros

Jau otro gadu privātās vidusskolas “Klasika” skolotāji un skolēni sadarbībā ar 5 dažādu Eiropas valstu kolēģiem veiksmīgi realizē eTwinning un Erasmus+ projektu “ICT World: Imaging, Coding, Transforming and Simulating the World”. Skolā “Klasika” jau ir kļuvis par tradīciju iesākt mācību gadu ar Pētnieciskajām dienām, kas norisinās skolas vasaras nometnē Saulkrastos, jūras krastā. Tā ir vienreizēja iespēja iesaistīt projekta darbībā gandrīz visus 4.-12.klašu audzēkņus. Divas dienas (7.,8.septembrī) skolēni darbojās jauktās komandās piecos dažādos mācību pētnieciskajos laukumos (radošajās darbnīcās). Divu radošo darbnīcu tematika bija cieši saistīta ar projekta tēmu, tās bija “Zelta skaitlis  ” un “100% tehnoloģijas”. Pētnieciskajā laukumā “Zelta skaitlis  ” kāds pirmo reizi uzzināja, bet cits jau varēja dalīties savās zināšanās par Fibonači skaitļu virkni un Zelta griezumu dabā, mākslā un pat biznesā. Taču visinteresantākais etaps bija Fibonači spirāles konstruēšana ar programmas SKETCHUP palīdzību un tās izprintēšana ar 3D printeri. Izveidotās spirāles izrādījās pārsteidzoši līdzīgas jūras viļņiem, un radās ideja vēlāk vizuālās mākslas stundās no tām izveidot instalāciju “Baltijas jūra”. Vēlamies teikt lielu paldies kompānijai Baltic3D un tās pārstāvim, 3D dizainerim Eināram Edžiņam, kurš darbojās divas dienas kopā ar mums, izsmeļoši iepazīstinot ar 3D printēšanas iespējām un atbildot uz daudziem jautājumiem. Savukārt, par kontaktu nodibināšanu ar Baltic3D mums ir jāpateicas eTwinning aģentūrai.

Pētnieciskajā laukumā “100% tehnoloģijas”, savukārt, sadarbojāmies ar speciālistiem no Jauno Inženieru Akadēmijas (AYE Latvia) Andreju Kuzņecovu un Daniilu Bindjukovu.  Protams, divu stundu laikā uztaisīt robotu neplānojām, bet salodēt nelielu elektrisko shēmu un izprast tās darbību izdevās visiem. Ļoti ceram turpināt tik veiksmīgi uzsākto sadarbību ar kompāniju Baltic3D un Jauno Inženieru Akadēmiju.