Latvijas Republikas Proklamēšanas diena

„Cik Tu Tēvzemē sēsi,
Tik par Latviju spēsi pasaulei sacīt.”

(J. Peters)

18. novembrī visā Latvijā plaši tika svinēta Latvijas valsts 97 dzimšanas diena – neatkarīgā Latvijas valsts proklamēta 1918. gada 18. novembrī. Šī diena bija brīvdiena, tāpēc mūsu skolā valsts svētku svinības notika pirmdien, 16. novembrī.

Gatavošanās svētkiem un svinīga noskaņa skolā valdīja jau pirmssvētku nedēļā, tāpēc svinībām visi bija labi sagatavojušies – iestudēts svētku koncerts, svinīgās uzrunas, dekorēta zāle. 16. novembrī skolas kolektīvs pulcējās zālē, lai godinātu Latviju.

Direktores vietniece I. Volksone atklāja svētku pasākumu, un savā uzrunā arī atgādināja par 13. novembra nakts notikumiem Parīzē, aicinot visus 13.00, kad skanēs skolas zvans, pārtraukt darbu, lai klusuma brīdī būtu kopā ar saviem draugiem un skolas sadarbības partneriem, kā arī visiem cilvēkiem Francijā, pieminot traģēdijas upurus.

Svētku pasākumā skolēni stāstīja par to, kas Latvijā ir ievērības cienīgs, ar ko mēs varam lepoties un ko novērtēt, par Latvijas cilvēku sasniegumiem un panākumiem kultūrā un zinātnēs pasaules līmenī.

Bija arī iespēja nogaršot Latvijas aizsargātos produktus, kam piešķirts īpašs statuss: sklandraušus, pelēkos zirņus un salināto rudzu rupjmaizi, kā arī uzzināt, kāpēc šie produkti ir sevišķi.

Mīlestība pret savu zemi un valsti ir tā, kas vieno ģimenes un kolektīvus, visu sabiedrību šajās dienās. Mēs skaidrāk apzināmies, ka mūsu valsts ir tā, kas ļauj mums šodien dzīvot tā, kā vēlamies, piepildīt savus sapņus un īstenot ieceres, - demokrātija un personas brīvība ir mūsu Latvijas valsts vērtības, un Latvija - tie esam mēs visi, - Latviju veidojam mēs.