11.a klases skolēnu mācību uzņēmuma „B.B.B.” uzvara JA – YE Vislatvijas gadatirgū

Jau vairākus gadus mūsu skola ir Junior Achievement – Young Enterprise programmas dalībskola, un skolēnu dibinātie mācību uzņēmumi skolotājas Jolantas Lankovskas vadībā guvuši ievērojamus panākumus.

Arī šogad - 6.decembrī tirdzniecības centrā Rīga Plaza notika Junior Achiewement rīkotais Vislatvijas SMU (skolēnu mācību uzņēmumu) gadatirgus, un tajā veiksmīgi startēja mūsu skolas 11.a klases skolēnu mācību uzņēmums B.B.B. – Bērnu brīnišķīgā bibliotēka. Uzņēmuma dibinātāji ir Ligita Ķibilda, Armands Kindzulis, Artūrs Romeiko un Gvido Zēvalds. Skolēni bija izstrādājuši un sagatavojuši paši savu ābeces versiju – tajā katru alfabēta burtu ilustrē kāda vieta vai objekts Rīgā. Mācoties burtus, vienlaicīgi var iepazīt Rīgu. Attēlus bija fotografējuši un apstrādājuši paši skolēni, papildinot tos ar tekstu, – grāmatas un darba burtnīcas izstrādei veltot nopietnu darbu.

Uzņēmuma konsultante vēstures un ekonomikas skolotāja Jolanta Lankovska novērtē, ka skolēni startējuši patiešām veiksmīgi - iekļuvuši finālā ar divām nominācijām - ,,Labākā pārdošanas komanda" un ,,Sociāli atbildīgākais uzņēmums". Nominācijā ,,Sociāli atbildīgākais SMU" ( to piešķir uzņēmumam, kurš veicina sabiedrības labklājību un sniedz sociālu labumu kādai sabiedrības daļai) B.B.B. komanda ieguva 1. vietu.

Kā papildus atzinība ir iegūta arī ceļazīme uz Starptautisko SMU gadatirgu Rīgā 2015.gada pavasarī un ielūgums uz Šjella Nūrdstrēma semināru, kurš notiks februārī Radisson Blu Hotel Latvija.

SMU šogad vērtēja visai prominenta žūrija: to veidoja pārstāvji no Swedbank, LIAA, LDDK, LTRK, Latvijas Valsts Mežiem, Microsoft, LatRosTrans, Latvijas Universitātes, Banku Augstskolas, Riga Business School, biznesa augstskolas Turība, INBOX, LETA, Pasākumu bodes. Skolēnus apbalvojot, vairāki žūrijas dalībnieki atzinās, ka viņiem tik ļoti patikusi skolēnu ideja, ka arī viņi sev iegādājušies skolēnu izveidoto ,,Rīgas ābeci".

Skolotāja Jolanta uzsvēra, ka konkurēt kļūst arvien grūtāk, jo konkurence ar katru gadu pieaug. Šogad ir reģistrēti 744 SMU, dalībai tirdziņā atlasīja 120 uzņēmumus.

Par panākumiem skolēni ( SMU ,,B.B.B.") - Ligita, Artūrs, Armands, Gvido ir laimīgi, tāpat kā skolotāja, jo mācību komplekta izveidošanā ieguldīts pamatīgs darbs, un skolēnu izveidotais produkts ir patiešām estētiski un mākslinieciski pārdomāts un izstrādāts.

Šo ideju par komplektu - Rīgas ābece+darba burtnīca+krāsojamā grāmata skolotāja Jolanta lolojusi jau sen, un tagad kopā ar skolēniem ir izdevies to realizēt. Skolotāja uzsver, ka Ligitas, Armanda, Artūra un Gvido paveiktais ir lielisks un atbildīgs komandas darbs.

Daloties iespaidos par piedalīšanos Ziemassvētku tirdziņā, 11.a klases skolēni vienojās, ka sevišķi gandarīti ir par ļoti labo un draudzīgo sadarbību – ir svarīgi, ka šādos atbildīgos brīžos cilvēki - komanda, ar kuriem esi kopā, ir drošs atbalsts, un par to visi bija pārliecinājušies. Tāpat skolēni novērtēja katra dalībnieka radošumu un aktivitāti, lai piesaistītu vairāk interesentu, lai pārliecinošāk reklamētu savu produktu. Ir svarīgi spēt strādāt komandā un katram būt atbildīgam par kopējo rezultātu. Gatavojoties tirdziņam, bija rūpīgi sagatavoti arī reklāmas materiāli – gan skrejlapas, gan stenda noformējums, kuru papildināja Ligitas zīmētais plakāts ar Rīgas panorāmu, gan arī iesaistīti darbībā grāmatas varoņi, kurus tēloja Gvido un Artūrs.

Skolotāja Jolanta un 11.a klases skolēni pateicas skolas direktorei Svetlanai Šibko–Šipkovskai par nenogurstošo atbalstu skolēnu vēlmei darboties. Par morālo atbalstu paldies arī skolotājai Dinai un skolotājai Mārai, kura bija atbraukusi uz tirdziņu just līdzi bērniem un iegādāties ,,Rīgas ābeci".

Bet visvairāk jānovērtē 11a klases skolēnu vecāku ieinteresētība bērnu panākumos un atbalsts viņu darbībai.

Veiksmi Ligitai, Armandam, Artūram un Gvido, uzsākot uzņēmējdarbību – vēlam labus un daudz klientus!