Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

Jelgavas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apmeklējums

       17. oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros, 2.a un 3.a klases devās iepazīt ugunsdzēsēju profesiju. Mūsu skolēnus laipni uzņēma Jelgavas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki.

       Iesākumā  šķita, ka šī ir tik zināma profesija – ugunsdzēsējs.  Ieguvām plašu ieskatu ugunsdzēsēju ikdienā, uzzinājām tik daudz jauna, par ko līdz šim pat nespējām iedomāties! Piemēram, ka ugunsdzēsējiem ir dažādas ugunsdzēsēju mašīnas – bīstamu vielu savākšanai un neitralizēšanai, dažādu ceļu negadījumu un evakuācijas darba mašīnas un tikai ugunsnelaimju gadījumos ar ūdeni pildītas ugunsdzēsēju mašīnas. Pārsteigums skolniekiem bija tas, ka ar 3 tonnām uzpildīta ugunsdzēsēju mašīna ūdeni iztērē 5 minūtēs.

      Tāpat uzzinājām, ka ugunsdzēsējiem ir visdažādākie darbarīki – dūmu izkliedētājs, spilventiņi, kurus piepūšot, vissmagāko mašīnu var pacelt 20 cm augstumā, karstuma mērītājs, hidrotērpi, vinčas, cirvji, zāģi, kuri sver līdz pat 20 kg, un huligani. Jā! Jā! Nosaukums ir pareizs. Tie ir lauznim līdzīgi, īpaši noderīgi rīki, kuri ugunsdzēsējam palīdz ikvienā darbā.

      Interesanti bija uzzināt, kādi treniņi notiek ugunsdzēsējiem, jo šī ir bīstama, ārkārtīgi svarīga un  atbildīga profesija.  Viens no treniņiem ir ātrās apģērbšanās treniņš – ugunsdzēsējam jāprot saģērbties 20 – 35 sekundēs!!!  Augstuma pārvarēšanas, psiholoģiskie un fiziskā spēka vingrināšanās treniņi. Lai spētu izglābt cilvēkus, pacelties 12 stāvu augstumā, ienirt aukstā ūdenī – šī nebūt nav profesija, kuru spēj darīt katrs. Te strādā visstiprākie un visatbildīgākie cilvēki! 

Atpakaļ