Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039
  • Skola

Kas ir svarīgāks – audzināšana vai izglītība? „Klasika” piedāvā skolas modeli ar vienotu koncepciju vispusīgai personības attīstībai.

• Bērnudārzs

„Gribu, varu, daru!” – tieši tāds modelis aktivizē bērna radošo sākumu no idejas līdz realizācijai, palīdz attīstīt visas bērna spējas un talantus.

• Vasaras nometne

Brīvdienas – tā ir alternatīva skolā pavadītajam laikam, bet arī tā ir iespēja izglītoties. „Radošums” un „būt kopā” – tie ir divi galvenie vasaras nometnes „Klasika” principi.

• Projekti

Starpkultūru intelektuālā kompetence un nacionālās identitātes saglabāšana multikulturālā vidē tie ir galvenie virzieni skolas un starptautiskajos  projektos.

Lasīt vairāk

ICT WORLD projekta ietvaros skolēnu brauciens uz Ubeda Spānijā 12.11.- 19.11.2017

No 12. - 19. novembrim notika kārtējā projekta dalībnieku tikšanās Spānijā, Ubedas pilsētā. Mūsu skolu šai tikšanās reizē pārstāvēja 9.a klases skolēns Edgars Miķelsons, 9.b klases skolēni Ariana Korņejeva, Polīna Lobanova un Artjoms Arsalanovs, kā arī skolotājas Tatjana Vinokurova un Māra Kreicberga. Lai arī mūsu projekta partneru skola atrodas mazā pilsētiņā ar iespaidīgu vēsturi Ubedā, tikšanās organizatori mūs sagaidīja Madridē. Jau atbraukšanas dienā mūs iepazīstināja ar galvaspilsētas centru, un mums bija iespēja apmeklēt pasaulslaveno PRADO muzeju. Nākošā bija ļoti intensīva ekskursiju diena – pabijām zinātniskajā Robotikas centrā (CSIC) un gida pavadībā iepazinām seno Spānijas galvaspilsētu Toledo. Nākošās divas dienas tika veltītas darbam pie projekta. Tika prezentēti iepriekšējā posma darbi, kas veidoti lietojot datorprogrammas GeoGebra un SketchUp. Aktīvi darbojoties, mācījāmies strādāt ar programmām Gimp un FreeCad, bet vakarus vadījām aizraujošās ekskursijās, iepazīstot Ubedu un kaimiņpilsētu Baezu. Ceturtdien piedalījāmies robotu konstruēšanā zinātniskā centrā Granādā un tikāmies ar Granādas parlamenta pārstāvjiem. Pēcpusdienā devāmies uz Alhambras pilīm un parkiem – vienu no izcilākiem arābu arhitektūras pieminekļiem.

Vakarā projekta partnerskolā mūs gaidīja garšīgs “spānisks” mielasts un jautra diskotēka. Piektdien jau nodarbojāmies ar ARDUINO – programmējām un veidojām elektrisko shēmu, kas mūsu projekta nosaukuma “ICT WORLD” katram burtam ļāva mirgot dažādās krāsās un dažādā ātrumā. Vakaru pavadījām viesmīlīgajās spāņu draugu ģimenēs. Tā nedēļa aizlidoja vēja ātrumā, un pienāca diezgan skumjais sestdienas rīts, kad jau vajadzēja atvadīties no jaunajiem draugiem un doties mājupceļā.

Sakām vislielāko paldies spāņu partnerskolas skolotāju komandai, skolēniem un viņu vecākiem par lieliski organizēto tikšanos!

„Gudrs cilvēks pacietīs vētrainu dzīvi, bet neizvēlēsies to un dos priekšroku dzīvei mierā, nevis cīņās.”

L.A. Seneka