Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

Notikumi 2018./2019. mācību gadā

Skolas avīzes "KLASIKA TIMES" 2018. gada decembra Nr. 42 izlaidums

Gadumijā skolas avīzē rakstām par mācību stundām un projektiem, par Latvijas simtgades svētkiem, Ziemassvētku pasaku kādā decembra vakarā un Jaungada jautrību. To visu esam paveikuši MĒS KOPĀ!

27. decembrisLasīt vairāk

FOTO: Ziemassvētku pasākumi - Ziemassvētku pasaka decembra vakarā

Uz skatuves rūķi izdzīvoja zaudējuma skumjas un atraduma prieku, kāds filozofēja par tradīciju nozīmi ģimenē un patiesām vērtībām, cits izstāstīja asprātīgu un mīļu stāstu, kura pamatā bija pašu veidots scenārijs un scenogrāfija. Bērni dziedāja un dejoja, jokoja un spēlēja teātri, atgādinot katram no mums vispārcilvēciskas vērtības, par kurām ikdienas steigā dažreiz piemirstam.

22 . decembrisLasīt vairāk

SKOLAS REITINGA REZULTĀTI 2018./2019. m. g. I semestrī

Reitings – pēdējo gadu izplatītākā sistēma, kā kontrolēt mācību procesa rezultātus, sistematizējot informāciju par izglītojamo sasniegumiem. Reitinga sistēma ļauj realizēt izglītojamo audzināšanas un socializācijas uzdevumus, ņemot vērā individuālās un vecumposmu īpatnības.

21 . decembrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma". Tehniski radošā nodarbība “Atlecošā bumbiņa”

19. decembrī 2.a, 3.a un 4.a klases skolēni bija devušies uz Rīgas Motormuzeju, kur notika tehniskā nodarbība “Atlecošā bumbiņa”.

20 . decembrisLasīt vairāk

8.a un 9.b klases skolēni piedalās Lego robotu sumo cīņās

Oktobrī tikšanās reizē Čehijā galvenā uzmanība tika pievērsta lego robotu konstruēšanai un programmēšanai. Jevgēņiju un Ričardu tas ļoti aizrāva. Atgriežoties mājās viņiem pievienojās Daniels (9b) un Ernests (8a). Jau 15.decembrī mūsu komanda pirmo reizi startēja lego robotu sumo sacensībās.

15 . decembrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma". Ekskursija uz Kino muzeju

12. decembrī 5.a un 5.b klases skolēni devās ciemos uz Rīgas Kino muzeju (iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros). Muzeja gaisotne bija kā īstā kino uzņemšanas laukumā.

13 . decembrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma". Ekskursija uz Mencendorfa namu

Ekspozīcijas lielāko daļu veido unikāli 17.-18.gs. griestu un sienu gleznojumi. Tiem ir pieskaņoti vēsturiski interjeru priekšmeti no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma, radot katrai telpai citādu raksturu un noskaņu.

9 . decembrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma". 5.a un 5.b klases skolēni dodas uz Kara muzeju

Šī gada novembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros 5.a un 5.b klase devās uz Kara muzeju, lai iepazītos ar Lāčplēša dienas notikumiem un to nozīmi Latvijas pastāvēšanas vēsturē.

20 . novembrisLasīt vairāk

Latvijas valsts simtgades svinības

Latvijas valsts simtgades svinības ir iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju. Ikvienam Latvijas cilvēkam ir iespēja piedalīties un kļūt par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotāju.

16 . novembrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma". 3.b klase skolēni apmeklē Latvijas Nacionālo operas un baleta teātri.

Gida vadībā izstaigājām namu un uzzinājām teātra vēsturi, kā arī iepazinām tā ikdienu un aizkulises. Apskatījām arī vēsturiskas fotogrāfijas un uzzinājām daudz interesanta.

16 . novembrisLasīt vairāk

MĒS ZINĀM – es esmu Latvija, tu esi Latvija, mēs esam Latvija!

Savu Latviju mēs jūtam caur kokles stīgu skaņām un dzejas rindām, tautas un spēka dziesmām, sajūtām, kuras pārņem izejot dabā, dzirdot labus vārdus par Latviju, kopības sajūtu, kad dziedam himnu, esot kopā ar ģimeni un draugiem!

15 . novembrisLasīt vairāk

Mārtiņdienu tirgus skolā

9.11.2017 skolas telpas pieskandināja Mārtiņdienas gadatirgus. Kā jau kārtīgā tirgū, bija gan pārdevēji, gan pircēji, Tirgus apmeklētāji varēja izvēlēties gan gardumus, gan mājražotāju darinājumus.

12 . novembrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma". Nodarbība "Kā kļūt par karavīru?"

Projekta Iniciatīvas "Skolas soma" ietvaros sākumskolas skolēni no 1.a - 4.a klases devās uz Latvijas kara muzeju, lai piedalītos nodarbībā "Kā kļūt par karavīru".

12 . novembrisLasīt vairāk

Aicinām piedalīties labdarības apsveikumu zibakcijā!

Novembris ir Latvijas mēnesis! Palīdzi uzdāvināt Latvijai dāvanu ar visvairāk nosūtītajiem apsveikumiem!

9 . novembrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma". Balets „Romeo un Džuljeta”

2018./2019. mācību gadā skolas „Klasika” skolēni piedalās projektā „Skolas soma”. Tā ir lieliska iespēja skolēniem apmeklēt dažādus kultūras pasākumus. 1.novembrī 7.-12. klašu skolēni apmeklēja baletu „Romeo un Džuljeta ” Latvijas Nacionālajā Operā un Balets. Pēc skolēnu atsauksmēm, tas bija ļoti skaists, romantisks vakars – tikšanās ar mākslu.

3 . novembrisLasīt vairāk

Skolas avīze "Klasika Times" oktobris 2018, Nr. 41

Dienas un mēneši līdzīgi rudens lapām vējā griežas un aizlido tālumā. Laiku nav iespējams apstādināt, paliek vienīgi fotogrāfijas, raksti avīzē, atmiņas un spēja analizēt, lai atstātu lietderīgo. Šis mācību gads, kā ierasts, „Klasikā” sācies aktīvi un ir bijis pasākumiem piesātināts.

26 . oktobrisLasīt vairāk

Skolas gaitu tautasdziesmas

Konkursam skolēni varēja iesniegt mūsdienīgus dzejas darbus latviešu tautasdziesmu formātā par kādu no tēmām: mana apkaime, Rīga, Latvija; mana skola (es mācos); mans skolotājs; starpbrīdis; mani skolas draugi.

23 . oktobrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma". Back to the past

On 17 October 2018 students of 6th – 9th grades visited National History Museum of Latvia in Riga. The exhibition is called „Latvia’s century”. It reveals 100 years of history of Latvia. The exhibition is unique, because it displays 15000 objects from 68 museums across Latvia.

16 . oktobrisLasīt vairāk

Projekta "ICT WORLD" ietvaros tās dalībnieki Čehijā

Laika posmā 06.10. - 13.10.2018. mūsu skolas skolēni un skolotāji starptautiskā projekta "ICT WORLD" ietvaros uzturas Čehijā, Trutnovā

14 . oktobrisLasīt vairāk

Koncertlekcija “Mūzika tev”

Pirmais koncerts “Brīdis pēc Dziesmusvētkiem” uzbūra nesen vasarā notikušo simtgades Dziesmusvētku sajūtu, prieku un spēku.

12 . oktobrisLasīt vairāk

Sirsnīgi sveicam Skolotāju dienā!

Novēlam visiem Skolotājiem svētku mirdzumu acīs, gandarījumu par paveikto un stipru veselību! Saulainu domu un prieka pilnu Skolotāju dienu!

4 . oktobrisLasīt vairāk

Skolas pētnieciskās dienas "Dzirnavas" 05.-07.09.2018

Jaunas tehnoloģijas izglītībā, darbs komandā, kreatīva vide, zinātnisks redzesloks – lūk, kas vieno visus mūs šajās dienās!

14 . septembrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Mēs, “Klasikas” skolēni, klātienē pieredzējām Latvijas vēsturi 100 gadu garumā.

9 . septembrisLasīt vairāk

Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšana

Šajā pasākumā piedalījās arī 3. a klases skolēni Žanna Žvīgule, Marta Liepiņa, Sofija Ozoliņa, Arturs Nikolajevs un skolotāja Vita Verbicka.

9 . septembrisLasīt vairāk

Iniciatīva "Latvijas skolas soma". Atklāšanas pasākums arēnā „Rīga”

Š.g. 6. septembrī Privātās vidusskolas 3.b klases skolēni apmeklēja atklāšanas pasākumu arēnā „Rīga”. Iniciatīvas atklāšanas pasākumā 6000 skolēni no visas Latvijas, no ikviena Latvijas novada, piedalījās interaktīvās darbnīcās un varēja vērot koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”.

8 . septembrisLasīt vairāk

Skolas avīze "Klasika Times" septembris 2018, Nr. 40

Mācīties var dažādi – kā sēžot skolas solā, tā ceļojot. Tieši tā savas angļu valodas prasmes pilnveidoja Klasikas skolēni, kuri vasaras brīvlaikā devās uz Lielbritāniju, lai papildinātu savas angļu valodas zināšanas, iepazītu šo valsti un gūtu jaunus draugus. Šķiet, ka viņiem tas izdevās!

3 . septembrisLasīt vairāk

Zinību Diena

Mīļie skolēni, pedagogi un vecāki! Lai jaunais mācību gads ir veiksmīgs un daudzu pārsteidzošu atklājumu pilns!

31 . augustsLasīt vairāk